Geçen sezon İtbaraklar Gök sarayına tünellerden girip taht odasında barut patlatmıştı. Alpagu han, Kaya tegin, karnında bebeğiyle Günseli ölmüştür. İtbarakları yurtlarından atman ve öç almak için Çin’in yardımını alırlar. Tabi ki Çin’in bir şartı vardır. Temur’un Gök tahtına geçmesi. 

Temur ve Batuga anlaşır. Temur tahta talip olmadığını söyleyip Batuga’ya destek verdiğini söyler. Anlaşma bozulunca Çin imparatoru; saraya yerleştirdiği adamlarına saldırı işareti verir. Taht odasından avluya sarkan bir çatışma olur. Kuzu beg, Ulu Ece esir düşerken Danış ata ölür. 

Mei Jin onların kaçabilmesi için karışmalıkta Temur’a saldırıyormuş gibi yapıp “Beni esir al. Yoksa buradan çıkmazsınız” der. Temur evdeşini esir alınca İmparator onlara at verip gitmelerine izin verir. Arkalarından gelenlerin önüne çıkan Mei iin ellerinden kaçtığını söyleyip gittikleri yönü yanlış söyler.

Batuga kendilerine ordu kurmak için Türk obalarına gitmeleri gerektiğini söyler. Ancak her gittikleri obada Çinliler kıyım yapıp tüm Türk rrkeklerini öldürüp yakıp yıkmışlardır. 

Ulu Ece yine bir pazarlık yapıp Kuzu begin çaşıtları sayesinde onları bulması karşılığında Temur’u sağ bırakmasını ve tahta oturtmasını ister. Tabi Türklerin kabul etmesi için Batuga’nın ölmesi gerklidir.

Kuzu beğin çaşıtları Batugaların saklandığı yeri bulup saraya haber yollar. Handa çalışan Müslüman bala diye seslendikleri çocuk bu konuşmaları duyup Batugalara haber verir. Batuga gebe olduğunu öğrendiği evdeşinden habersiz Kuzu begin karşısına çıkıp tek başına saraya gider. 

Batuga zindanda gizlice yanına gelen Ulu Ece’yle konuşur. Vera’ya Çin imparatorunun Temur’u da öldüreceğini acunda Türk bırakmayıp Gök sarayına han değil tüm toprakları ülkesine katmak istediğini anlatır. Vera ona inanıp onun verdiği zehiri İmparatora içirmeye çalışır. İmparator Mei jin’in dikkati sayesinde ölümden döner. Ulu Ece’yi ve Kuzu begi de zindana atar

Tünellerden içeri girmeye çalışan Akkız ve yanındakilere saldırırlar. Hamile olan Akkız’ın kaçmasını sağlarlar. çalayır, Çolpan ölürken Sırma, eşi ve Temur yakalanır. İmparator; Batuga dahil tüm esirleri direğe bağlayıp işkence ederlerken ölüleri aç köpeklere yem yapar. 

Akkız  umutsuzlıuk içindeyken rüyasında gördüğü üzere erkekleri öldürülmüş kadınlara gider. onları eğitip esirleri kurtarmak için saldırır. Film bu ya o kadar çinli arasından esirleri kurtarmayı başarır. Gök saraya halk ile yürüyüp orada da savaşırlar.Akkız imparatoru öldürür. Bir hareketini Ulu Ece yanlış anlayıp Mei Jin’i öldürür. 

Herşey bittiğinde Batuga Temur’a surdaki Çin sancağını kaldırmasını söyler. Temur zevkle tezahuratlar eşliğinde bunu yaparken bir Çimli asker ona ok atıp öldürür. Oğlunun ölümünden Batuga’yı sorumlu tutan Ulu Ece Batuga’yı; Akkız da Ulu Ece’yi öldürür. 

Sonuçta tahta Akkız hükmederken bebek doğar. Avucunda kanla doğan erkek bebekle tüm Türkleri birleştirmiş olur. Apar topar final bu kadar masalsı başlayan reytingleri bir dönem çok iyi olan bir diziye yakışmayan nitelikteydi. #akBat hayranlarına hüsran yaşattılar 

Haber Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber